porady

Rekordy biegania

17 września 2018 0

rekordy biegania

Generalnie każdy lubi czytać o rekordach. Zazwyczaj ciekawi nas, co to niezwykłego znowu zrobił człowiek i czym zaskoczył całą ludzkość. Biegacze mają wiele pomysłów na to aby zapisać się do Księgi Rekordów Guinnessa. Wiele z nich jest naprawdę wyczynowych i widać, jak dużo ciężkiej pracy należało poświęcić, aby osiągać takie efekty. Jednak pojawią się również takie rekordy, które były ustanawiane z uśmiechem na twarzy i dobrym humorem!

Najdłuższy dystans

Kim Allen z Nowej Zelandii ustanowiła rekord świata w bieganiu na najdłuższy dystans. Co ciekawsze kobieta biegła bez przerwy na sen! Udało jej się pokonać 500 km i potrzebowała na to dokładnie 86 godzin 11 minut i 9 sekund!

Bieganie na czworaka

Katsumi Tamakoshi z Japonii ustanowił rekord na stadionie olimpijskim w Komazawa Olympic Park Athletic Field W Tokio. Osiągnął wówczas czas 15,86 sekundy biegnąc na czworaka przez 100 metrów.

Bieganie w pionie

Marc Sluszny swój rekord biegania w pionie ustanowił w Brukseli. Biegł po ścianie o wysokości 102 metry. Był to budynek wieżowca Belgacom w czasie 15,55 sekundy.

Bieganie z bagażem

Bieganie z obciążeniem to również spory wyczyn. Podjął się jego żołnierz piechoty morskiej Lee Riley. Zaplanował sobie przebiec 10 kilometrów zabierając ze sobą w podróż plecak o wadze 18 kg. Pokonał ten dystans w czasie 41 minut oraz 24 sekund. Nie był to jego pierwszy rekord bowiem jego poprzednie dotyczyły takich dystansów, jak 400 m, 1,6 km, 5 km, 20 km oraz 40 km.

Półmaraton pod ziemią

Rekord został ustanowiony w Polsce. Dokładniej jego bicie odbyło się w kopalni soli w Bochni. Tam była do pokonania pętla o długości 2,44 km, a głębokość sięgała 212 metrów. Trasę tę pokonało 11 biegaczy tym samym zapisując się w światowym rekordzie.

Biegacze bardzo często okazują się być bardzo kreatywnymi osobami. Przebierają się za różne postaci i przedmioty i w takim outficie biorą udział chociażby w akcjach charytatywnych. W ten sposób mistrzowie świata przebrali się za i osiągnęli daną trasę w określonym czasie:

 • butelkę piwa (3 godziny 39 minut),

 • boksera (3 godziny 35 minut),

 • zawodnik krykieta (3 godziny 20 minut),

 • zombie (3 godziny 18 minut),

 • nabiał (3 godziny 10 minut),

 • krasnala (2 godziny 59 minut),

 • warzywo (2 godziny 59 minut),

 • clowna (2 godziny 50 minut),

 • wróżkę (2 godziny 49 minut),

 • Elvisa Presley ‘a (2 godziny 42 minuty),

 • Superbohatera (2 godziny 34 minuty).

Dlatego jak widać powyżej kreatywność biegaczy naprawdę nie ma końca. Chwali się to, że mają do siebie przede wszystkim taki dystans i potrafią żartować z samych siebie pokazując tym samym, że są zwykłymi ludźmi dokładnie tak, jak każdy z nas.

There are 0 comments